Materiály

Kámen

Upřednostňujeme práci s kamenem nacházejícím se na našem území, nebo historicky a geologicky s naším územím spjatým. Nicméně v dnešní moderní době jsme schopni zajistit jakýkoliv materiál dle požadavků zákazníka. Vždy doporučujeme konzultaci o vhodnosti použití daného materiálu pro požadované účely.

Pískovec

Na území naší republiky se nachází několik druhů pískovce (cirka 6) v různých barevných odstínech, tvrdosti a zrnitosti vhodných pro exteriér i interiér.Dováží se taktéž pískovec ze zahraničí, ve formě deskoviny a vhodný pouze pro interiér.

Mramor

V dnešní době se na našem území těží pouze 3 druhy mramoru používané pro kamenickou výrobu. Tento nedostatek je plně nahrazen dovozem mramorové deskoviny z celého světa ve velmi líbivých barvách a vzorech.

Žula

Několik lomů na našem území pokrývá spíše potřebu po stavebním materiálu (dlažební kostky, obrubníky). Jsou však schopni uspokojit i poptávku po deskovině, dříve hojně užívané v naší architektuře. Dále se dováží nepřeberné množství druhů žul (stejně jako u mramoru) různé barevnosti a kvality.

Ostatní kámen

Opuka, břidlice, rula , travertin, vápenec jsou méně často používané materiály. Máte li však o ně zájem, či o jiné druhy kamene, jsou dostupné. Jen vždy prosím zvažte vhodnost daného materiálu pro vámi požadované účely.

Teraco(terrazzo)

Již v Antice používaná směs drceného kamene, zejména různobarevného mramoru a pojiv, především pro podlahy. Je materiálem nepřeberného množství barev, vzorů a použití. Je jen na přání zákazníka, jaké uplatnění pro něj najde.

Klasické teraco

Kamenná drť (mramor, vápenec, žula, travertin), portlandský cement (šedý, bílý), barevné pigmenty, voda. Směs, ze které se tvoří jednoduché výrobky (dlažba, schody, fasády, hroby), ale i sochy a portály. Vyžaduje cit a zkušenost.

Umělé teraco

Drť (kamenná, skleněná, keramická, kovová), pojivem je pryskyřice, barevné pigmenty. Má lepší fyzikální vlastnosti a menší spotřebu materiálu.

Ostatní materiály

Pro naši práci používáme materiály renomovaných firem s dlouholetou tradicí.

Tmelení, oprava kamene a teraca

Akemi, Ateliér Kašpar, Bellinzoni, Tenax.

Impregnace, ochrana

Aqua Bárta, Imesta, Remmers.

Osazování

Mapei.